Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Drzwi w bloku wewnątrz klatkowe

28 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi w bloku wewnątrz klatkowe W domku jednorodzinnym drzwi dzielimy na te zewnętrzne lub wewnętrzne, troszkę inaczej jest, kiedy mieszkamy w bloku w tym przypadku drzwi wewnętrzne pełnią tez rolę zewnętrznych. Zakup właściwych drzwi jest nie lada problemem, dlatego też przy ich kupnie musimy kierować się kilkoma ważnymi kryteriami, po pierwsze drzwi musza znakomicie izolować termicznie, jaki akustycznie. W bloku często drzwi od klatki są niedomykane, co skutkuje wyziębianiem przestrzeni nasze drzwi muszą być, zatem szczelne. Mieszkanie z wieloma sąsiadami też prowokuje wiele dźwięków dobrze, aby drzwi pod względem akustycznym się sprawdzały i nie przewodziły dźwięków do naszej posesji. Kolejnym ważnym punktem jest odporność drzwi nie chodzi tutaj bynajmniej o urazy mechaniczne tylko wilgoć. Częste nie zamykanie klatki schodowej skutkuje w duże wahania temperatury i wilgoć. Aby czuć się we własnym domu dobrze watro też zakupić drzwi z systemem antywłamaniowym wówczas nie musimy obawiać się wizyty nieproszonych gości w naszym domu. Na samym końcu pozostaje estetyka drzwi, czyli ich wygląd tutaj możemy kierować się wyłącznie swoim gustem oraz upodobaniami. Drzwi w bloku troszkę różnią się od tych domowych, ponieważ muszą spełniać więcej funkcji użytecznych niż tradycyjne modele.

Okna drewniane

24 listopada 2014

Kategoria: Okna;
Tagi: , ,

Okna drewniane Okna drewniane to standardowe rozwiązanie, jeśli chodzi o wykańczanie domów. Dawniej tylko takie modle były dostępne na rynku jednak bardzo różniły się od tych dzisiejszych. Po pierwsze ościeżnice wykonane były z drewna a nie plastyku, różnic można było dopatrzeć się także w szybie. Dawne szyby to kruche szkło, które narażone było na szereg czynników zewnętrznych oraz urazy mechaniczne, te dzisiejsze to specjalny materiał, który nie tylko nie przepuszcza ciepła, ale też lepiej izoluje. Obecne okna bardzo trudno jest uszkodzić. Okna drewniane to pewien standard dziś na rynku można je kupić w każdym kolorze i bardzo ładnie się prezentują. Okna drewniane mają wiele zalet, czyli są trwale i bardzo energooszczędne szczelność, jaką zapewniają pozwala na zatrzymanie całego ciepła w mieszkaniu. Poza tym, co bardzo ważne okna te można naprawiać, jeśli ościeżnica zniszczy się okno takie nie demontujemy tylko naprawiamy zniszczoną cześć. Aby je odnowić wystarczy tylko trochę farby. W oknach tych nie można jednak pominąć tutaj też mankamentów, czyli są bardzo drogie i nadają się tylko do tradycyjnych otworów okiennych. Drewno jest materiałem, który ciągle pracuje, co za tym idzie z czasem może się wypaczyć lub wykruszyć.

Drzwi szklane

18 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi szklane Decydując się na wybór drzwi często pomijamy te szklane jest tak, ponieważ obawiamy się, że materiał ten nie jest trwały i szybko może ulec zniszczeniu. Tym czasem jest zupełnie inaczej za sprawą techniki i licznych badan udało się stworzyć szkło nie tylko wyjątkowo mocne, ale też i efektowne pod względem wizualnym. Drzwi szklane posiadają wiele atrakcyjnych właściwości, czyli po pierwsze są bardzo trwale. Materiał, z którego są wykonane nie jest podatny na urazy czy stłuczenia, zmaniła się także sama struktura takiego szkła. Drzwi szklane coraz częściej są też hartowane oznacza to w praktyce, że są odporne na uszkodzenia wzmocnione oraz odporne na czynniki atmosferyczne. Drzwi szklane oprócz tego, że efektownie wyglądają w domu znakomicie tłumią hałas, aby mieć pewność, że kupujemy dobrej, jakości drzwi watro zapoznać się z parametrami konkretnej tafli szyby. Drzwi szklane maja bardzo szerokie spektrum zainteresowania, czyli mogą być używane w domu do balkonów, wąskich korytarzy czy łazienek, spełniają się na każdej płaszczyźnie, ponieważ są jasne i przepuszczają dużo światła do pomieszczenia. Drzwi szklane znakomicie pasują do nowoczesnych aranżacji zainstalowane sprawiają, że dom nabiera niepowtarzalnego wyglądu.

Ościeżnica drzwiowa

17 listopada 2014

Kategoria: Montaż;
Tagi: , , ,

Ościeżnica drzwiowa Myśląc o drzwiach skupiamy się tylko na wyglądzie skrzydła tym czasem pomijamy znaczenie tak ważnej ościeżnicy. Musimy ja dokładnie dopasować nie tylko pod względem technicznym, czyli musi być tej samej grubości, co mur, jaki estetycznym, czyli ma mieć taką samą kolorystykę, co nasze drzwi tylko wówczas drzwi będą się dobrze prezentowały. Ościeżnice dzielmy na dwie zasadnicze grupy, czyli stałe oraz regulowane. Stałe nie posiadają opasek aktowych, więc, aby uniknąć łączenia ze ścianą muszą być wzbogacone o listwy maskujące, które je skutecznie ukryją. Naturalnie lepszym rozwianiem są ościeżnicę regulowane te montuje się łatwiej i nie wymagają dodatkowych elementów wiążą się jednak z dodatkowym kosztem. Ościeżnica musi przede wszystkim pasować do naszego wnętrza, kiedy już ustalimy jej kolor, musimy pomyśleć też o kształcie ościeżnicy na rynku dostępne są półokrągłe kwadratowe. Można nawet zaplanować ich styl czy ma być bardziej nowoczesny czy też retro. Ościeżnica jest bardzo ważnym elementem systemu drzwiowego niestety zazwyczaj nie przywiązujemy do niej dużej uwagi. Musimy też pamiętać, że podobnie jak drzwi również i ościeżnice trzeba pielęgnować, aby jak najdłużej mogła nam służyć i oczywiście dobrze się prezentowały.

Drzwi do pokoju dziecięcego

16 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi do pokoju dziecięcego Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych cenią zupełnie inne wartości i co innego im się podoba. Wybierając drzwi do pokoju dziecięcego musimy mieć na względzie nie tylko ich bezpieczeństwo, ale też funkcjonalność. Nie poleca się tutaj drzwi z przeszkleniami, ponieważ w takim wypadku zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia szyby przez dziecko. Najlepiej, aby całe drzwi były zabudowane. Doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o miejsce dla dzieci drzwi są specjalne drzwi z farbą magnetyczną. Można ją położyć na całej powierzchni drzwi dzięki niej można stworzyć miejsce do zabawy dla dziecka. Farba magnetyczna działa tak samo jak tablica dziecko może godzinami tutaj malować czy dekorować swój pokój. Drzwi takie nie tylko są bezpieczne, ale też użyteczne. Sprawdzają się szczególnie na małej powierzchni gdzie nie ma miejsca na dużą liczne mebli czy zabawek. Drzwi z farbą magnetyczną dają wiele możliwości, czyli możemy całe drzwi pomalować, aby stały się miejscem kreatywnej zabawy dla malucha lub wydzielić je fragmentami. Drzwi takie łączą w sobie element zabawy oraz nauki znakomicie spisują się w pomieszczeniach dla małych dzieci, ponieważ te uwielbiają się wyrażać artystycznie. Jak widać nawet drzwi do pokoju dziecięcego mogą być ciekawym elementem aranżacji pomieszczenia.

nastpne »