Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Drzwi szklane

18 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi szklane Decydując się na wybór drzwi często pomijamy te szklane jest tak, ponieważ obawiamy się, że materiał ten nie jest trwały i szybko może ulec zniszczeniu. Tym czasem jest zupełnie inaczej za sprawą techniki i licznych badan udało się stworzyć szkło nie tylko wyjątkowo mocne, ale też i efektowne pod względem wizualnym. Drzwi szklane posiadają wiele atrakcyjnych właściwości, czyli po pierwsze są bardzo trwale. Materiał, z którego są wykonane nie jest podatny na urazy czy stłuczenia, zmaniła się także sama struktura takiego szkła. Drzwi szklane coraz częściej są też hartowane oznacza to w praktyce, że są odporne na uszkodzenia wzmocnione oraz odporne na czynniki atmosferyczne. Drzwi szklane oprócz tego, że efektownie wyglądają w domu znakomicie tłumią hałas, aby mieć pewność, że kupujemy dobrej, jakości drzwi watro zapoznać się z parametrami konkretnej tafli szyby. Drzwi szklane maja bardzo szerokie spektrum zainteresowania, czyli mogą być używane w domu do balkonów, wąskich korytarzy czy łazienek, spełniają się na każdej płaszczyźnie, ponieważ są jasne i przepuszczają dużo światła do pomieszczenia. Drzwi szklane znakomicie pasują do nowoczesnych aranżacji zainstalowane sprawiają, że dom nabiera niepowtarzalnego wyglądu.

Okna antywłamaniowe

11 listopada 2014

Kategoria: Okna;
Tagi: , ,

Okna antywłamaniowe Kiedy prace budowlane dobiegają końca musimy pomyśleć o oknach, dzięki nim odizolujemy pomieszczenia od dworu i zapewniamy w domu odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Dodatkowym atutem okien jest izolacja akustyczna, co w praktyce oznacza tłumienie hałasu z zewnątrz. Jeśli chodzi o sam wygląd okien mamy duże pole manewru na rynku istniej wiele rodzajów okien oraz ościeżnic, my jednak musimy skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności. Okna powinny też dawać nam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam na tym aspekcie powinniśmy wybierać okna z gatunku antywłamaniowych tylko te posiadają dodatkowe zabezpieczenia, które chronią nas przed potencjalnym działaniem włamywacza. Należy tutaj wspomnieć o specjalnej klamce, która podczas próby wyłamania czy wywiercenia jej zatrzaskuje się automatycznie. Wzmocnień możemy upatrywać również w rodzaju szyby jest ona mocniejsza od tych tradycyjnych modeli, dzięki czemu włamywacz nie może jej w żaden sposób uszkodzić czy wybić. Okna stanowią najczęściej wybierany obiekt dla włamywaczy uchylone czy zamknięte to już nie ma znaczenia. Jeśli natomiast zabezpieczymy się i zastosujemy specjalne okna antywłamaniowe może spać spokojnie bez obaw, że stracimy nasze dobra lub zostanie zakłócony nasz spokój.

Drzwi szklane

1 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi szklane Każde drwi bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane pełnią takie same funkcje, czyli mają oddzielać część zewnętrzną od wewnętrznej. Dzięki nim nasz dom nie wychładza się i mamy zapewnioną komunikacje między pomieszczeniami. Drzwi wykonane mogą być z różnych materiałów, decydując się na nie musimy pamiętać, w jakim pomieszczeniu się znajdą. Jeśli są to drzwi zewnętrzne lepiej użyć drewno, które odporne jest na negatywne czynniki zewnętrzne z kolei, jeśli drzwi będą znajdować się w pomieszczeniu wówczas możemy użyć szklanych drzwi, które są bardzo efektowane. Drzwi z elementem szkła mogą występować w kuchni salonie czy nawet łazience. Dzięki nim nawet małe pomieszczenie wydaje się większe, ponieważ szkło odbija słońce. Dawniej drzwi szklane były wykonywane z lekkiego i cienkiego szkła obecnie jest całkiem inaczej na rynku dostępne są szyby o dodatkowych wzmocnieniach, szkło jest zdecydowanie grubsze, procentuje to nie tylko w trwałości drzwi, ale ich wyglądzie. Drzwi z hartowanym szkłem wyglądają elegancko oraz solidnie. Kolejnym atutem drzwi szklanych jest ich pielęgnacja wystarczy tylko minimum z naszej strony, aby wyglądały pięknie i estetycznie. Drzwi szklane są bardzo ciekawym pomysłem do naszego domu coraz więcej ludzi skłania się do kupna ich.