Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Drzwi na fotokomórkę

7 grudnia 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi na fotokomórkę Rozwój nauki oraz techniki pozwolił na to, aby drzwi wykonywać z dowolnego materiału. Mogą być drewniane, szklane czy plastykowe wszytko zależy już od nas i zasobności portfela. Drzwi, co jest ogromną zaletą mogą nawet otwierać się same, jest to prawdziwa wygoda. Najczęściej drzwi takie spotykamy w dużych sklepach czy marketach. Drzwi takie działają na fotokomórkę, czyli urządzenie elektroniczne, które wbudowane jest w podłogę, kiedy klient dostanie się do odpowiedniego punktu sprzęt aktywuje się i po wykryciu ruchu po prostu otwierają się drzwi. W marketach jest to prawdziwa wygoda, ponieważ nie musimy martwić się o zamykanie czy otwieranie, drzwi robią tą czynność za nas. Drzwi takie najczęściej wykonane są z plastyku lub szkła i służą nam bardzo długo. Posiadają wiele walorów, czyli są wygodne nie wymagają wkładu naszej siły a przy tym łatwo utrzymać je w czystości. Nie możemy jednak pominąć pewnych mankamentów, czyli tego, że drzwi działają przy wsparciu elektryczności, jeśli na przykład zostanie przerwane połączenie z prądem drzwi takie nie działają. Drzwi na fotokomórkę są sporym wydatkiem jednak szybko się zwracają. Działają automatycznie, więc nie musimy ich kontrolować, co istotne nie wychładza się nam pomieszczenie, ponieważ dopóki nie wykryją ruchu nie otworzą się.

Drzwi szklane

18 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi szklane Decydując się na wybór drzwi często pomijamy te szklane jest tak, ponieważ obawiamy się, że materiał ten nie jest trwały i szybko może ulec zniszczeniu. Tym czasem jest zupełnie inaczej za sprawą techniki i licznych badan udało się stworzyć szkło nie tylko wyjątkowo mocne, ale też i efektowne pod względem wizualnym. Drzwi szklane posiadają wiele atrakcyjnych właściwości, czyli po pierwsze są bardzo trwale. Materiał, z którego są wykonane nie jest podatny na urazy czy stłuczenia, zmaniła się także sama struktura takiego szkła. Drzwi szklane coraz częściej są też hartowane oznacza to w praktyce, że są odporne na uszkodzenia wzmocnione oraz odporne na czynniki atmosferyczne. Drzwi szklane oprócz tego, że efektownie wyglądają w domu znakomicie tłumią hałas, aby mieć pewność, że kupujemy dobrej, jakości drzwi watro zapoznać się z parametrami konkretnej tafli szyby. Drzwi szklane maja bardzo szerokie spektrum zainteresowania, czyli mogą być używane w domu do balkonów, wąskich korytarzy czy łazienek, spełniają się na każdej płaszczyźnie, ponieważ są jasne i przepuszczają dużo światła do pomieszczenia. Drzwi szklane znakomicie pasują do nowoczesnych aranżacji zainstalowane sprawiają, że dom nabiera niepowtarzalnego wyglądu.

Drzwi szklane

1 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi szklane Każde drwi bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane pełnią takie same funkcje, czyli mają oddzielać część zewnętrzną od wewnętrznej. Dzięki nim nasz dom nie wychładza się i mamy zapewnioną komunikacje między pomieszczeniami. Drzwi wykonane mogą być z różnych materiałów, decydując się na nie musimy pamiętać, w jakim pomieszczeniu się znajdą. Jeśli są to drzwi zewnętrzne lepiej użyć drewno, które odporne jest na negatywne czynniki zewnętrzne z kolei, jeśli drzwi będą znajdować się w pomieszczeniu wówczas możemy użyć szklanych drzwi, które są bardzo efektowane. Drzwi z elementem szkła mogą występować w kuchni salonie czy nawet łazience. Dzięki nim nawet małe pomieszczenie wydaje się większe, ponieważ szkło odbija słońce. Dawniej drzwi szklane były wykonywane z lekkiego i cienkiego szkła obecnie jest całkiem inaczej na rynku dostępne są szyby o dodatkowych wzmocnieniach, szkło jest zdecydowanie grubsze, procentuje to nie tylko w trwałości drzwi, ale ich wyglądzie. Drzwi z hartowanym szkłem wyglądają elegancko oraz solidnie. Kolejnym atutem drzwi szklanych jest ich pielęgnacja wystarczy tylko minimum z naszej strony, aby wyglądały pięknie i estetycznie. Drzwi szklane są bardzo ciekawym pomysłem do naszego domu coraz więcej ludzi skłania się do kupna ich.