Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Drzwi do pokoju dziecięcego

16 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi do pokoju dziecięcego Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych cenią zupełnie inne wartości i co innego im się podoba. Wybierając drzwi do pokoju dziecięcego musimy mieć na względzie nie tylko ich bezpieczeństwo, ale też funkcjonalność. Nie poleca się tutaj drzwi z przeszkleniami, ponieważ w takim wypadku zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia szyby przez dziecko. Najlepiej, aby całe drzwi były zabudowane. Doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o miejsce dla dzieci drzwi są specjalne drzwi z farbą magnetyczną. Można ją położyć na całej powierzchni drzwi dzięki niej można stworzyć miejsce do zabawy dla dziecka. Farba magnetyczna działa tak samo jak tablica dziecko może godzinami tutaj malować czy dekorować swój pokój. Drzwi takie nie tylko są bezpieczne, ale też użyteczne. Sprawdzają się szczególnie na małej powierzchni gdzie nie ma miejsca na dużą liczne mebli czy zabawek. Drzwi z farbą magnetyczną dają wiele możliwości, czyli możemy całe drzwi pomalować, aby stały się miejscem kreatywnej zabawy dla malucha lub wydzielić je fragmentami. Drzwi takie łączą w sobie element zabawy oraz nauki znakomicie spisują się w pomieszczeniach dla małych dzieci, ponieważ te uwielbiają się wyrażać artystycznie. Jak widać nawet drzwi do pokoju dziecięcego mogą być ciekawym elementem aranżacji pomieszczenia.

Montaż drzwi zewnętrznych

15 listopada 2014

Kategoria: Montaż;
Tagi: , ,

Montaż drzwi zewnętrznych Drzwi zewnętrzne są naszą wizytówką, powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim być właściwie zamontowane w otworze. Sam montaż jest zbliżony do montażu drzwi wewnętrznych jednak w tym wypadku musimy skupić się bardziej na solidniejszym zamontowaniu ościeżnicy. Jest to wymóg, ponieważ drzwi narażone będą na działanie szeregu czynników zewnętrznych w tym też atmosferycznych. Pierwszym elementem montażu jest umieszczenie ościeżnicy w otworze robimy to za pomocą kołków i sprawdzamy czy poziom nadproży jest równy poziomowi ościeżnicy. Jeśli wszytko jest w porządku decydujemy się na użycie pianki poliuretanowej, musimy działać ostrożnie tak, aby pianka nie wydostała się poza granice ościeżnicy. Kiedy całość już dobrze zwiąże wysuwamy kliny a nadmiar pianki wycinamy za pomocą noża. Kocowym etapem będzie już zamontowanie skrzydła drzwi na przygotowaną ościeżnicę. Montaż drzwi wymaga troszkę umiejętności oraz czasu, nie jest to czysta praca, dlatego też warto drzwi osłonić taśmą, aby podczas montażu nie uległy urazom mechanicznym czy też zarysowaniu. Drzwi zewnętrzne są ważnym elementem domu, musimy cały montaż przeprowadzić dokładnie, aby mogły służyć nam przez wiele lat.

Okna antywłamaniowe

11 listopada 2014

Kategoria: Okna;
Tagi: , ,

Okna antywłamaniowe Kiedy prace budowlane dobiegają końca musimy pomyśleć o oknach, dzięki nim odizolujemy pomieszczenia od dworu i zapewniamy w domu odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Dodatkowym atutem okien jest izolacja akustyczna, co w praktyce oznacza tłumienie hałasu z zewnątrz. Jeśli chodzi o sam wygląd okien mamy duże pole manewru na rynku istniej wiele rodzajów okien oraz ościeżnic, my jednak musimy skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności. Okna powinny też dawać nam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam na tym aspekcie powinniśmy wybierać okna z gatunku antywłamaniowych tylko te posiadają dodatkowe zabezpieczenia, które chronią nas przed potencjalnym działaniem włamywacza. Należy tutaj wspomnieć o specjalnej klamce, która podczas próby wyłamania czy wywiercenia jej zatrzaskuje się automatycznie. Wzmocnień możemy upatrywać również w rodzaju szyby jest ona mocniejsza od tych tradycyjnych modeli, dzięki czemu włamywacz nie może jej w żaden sposób uszkodzić czy wybić. Okna stanowią najczęściej wybierany obiekt dla włamywaczy uchylone czy zamknięte to już nie ma znaczenia. Jeśli natomiast zabezpieczymy się i zastosujemy specjalne okna antywłamaniowe może spać spokojnie bez obaw, że stracimy nasze dobra lub zostanie zakłócony nasz spokój.

Drzwi antywłamaniowe

5 listopada 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi antywłamaniowe Kiedy już praca budowlane kończą się i nasze wnętrza w końcu wyglądają dobrze musimy pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu dla naszego domu. Dobrym pomysłem będą tutaj drzwi antywłamaniowe. System działania takich drzwi jest banalny posiadają dodatkowe zabezpieczenia oraz zamki, które chronią dom przed wkroczeniem do niego osób niepożądanych. Poza ochroną przed osobami z zewnątrz drzwi takie są dodatkowo wzbogacone o dodatkowe wzmocnienia izolujące je od negatywnych czynników zewnętrznych takich jak woda, śnieg czy wiatr. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe muszą być przede wszystkim solidne. Czasem już sam wygląd może zniechęcić potencjalnego włamywacza do niepożądanego działania. Drzwi antywłamaniowe mają za zadanie chronić nas i nasz dobytek, jednak wcale nie muszą być pozbawione dekoracji oraz dodatków, znakomicie spisują się tutaj opaski drzwiowe, ciekawe klamki czy nawet przeszklenia. Drzwi antywłamaniowe poza codzienną pielęgnacją wymagają jeszcze do nas dodatkowej pracy, aby mogły służyć nam jak najdłużej, czyli właściwą ich eksploatację. Aby zachować ich wygląd nie powinny być narażone na czynne promieniowanie słoneczne czy opady, poza tym pomieszczenie, w którym są zamontowane powinno być dobrze wentylowane, ponieważ wilgoć źle wpływa na drzwi.