Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Klamki do drzwi

25 grudnia 2014

Kategoria: Montaż, Porady;
Tagi: , ,

Klamki do drzwi Wybór dobrych drzwi do naszego domu nie jest prostym zagadnieniem. Na rynku jest bardzo dużo tego towaru a przesyt wprowadza tylko mentlik. Poza wyborem modelu naszych drzwi musimy też przyjrzeć się dodatkom, czyli głownie klamkom. Nie muszą być one standardowe można w tym przypadku skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań. Klamka jest tylko małym detalem jednak może zasadniczo zmienić wygląd naszych drzwi. Tak na prawdę klamki powinniśmy dobierać pod nasz wystrój, jeśli w pomieszczeniu panuje minimalizm warto postawić na prostą klamkę bez dodatków z kolei w pomieszczeniu, w którym jest przepych znakomicie spiszą się klamki zdobione bogato dekorowane. Wybierając klamkę musimy też mieć na uwadze wygląd naszych drzwi, aby do nich pasowały i tworzyły spójną całość w domu. Klamki mogą być przeróżne nie tylko pod względem kształtu koloru, ale nawet materiału, z którego zostały wykonane. Te standardowe najczęściej robione są na bazie chromu są one bardzo proste, ale i trwałe z kolei użycie innego materiału może spowodować mniejszą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne tak na pewno jest w przypadku klamek kryształowych wykonanych ze szkła. Cena klamki uzależniona jest od surowca potrzebnego do jej wykonania oraz zdobień, te najdroższe mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych

Nowoczesne drzwi

12 grudnia 2014

Kategoria: Porady;
Tagi: , ,

Nowoczesne drzwi Drzwi pełnią bardzo ważną rolę w każdym domu. Kupując je kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością, czyli muszą spełniać określone zadania, nie przepuszczać powietrza oraz tłumić hałas często też wydzielają nam fragmenty domu. Poza stroną użytkowa nie możemy pomijać też tej estetycznej, coraz więcej osób skłania się w kierunku drzwi estetycznych, wybiera je tak, aby pasowały do wnętrza. Jeśli lubimy minimalizm oraz nowoczesność, które są obecnie wiodącym trendem na rynku możemy pokusić się o montaż drzwi nowoczesnych. Są to przede wszystkim drzwi proste z wysmakowanym wzornictwem. Zazwyczaj wykonane są drewna jednak nie brakuje w nich elementów plastykowych, metalowych. Wszytko jest ze sobą tak połączone, aby tworzyć spójną całość. Jak wspomniałam drzwi takie są bardzo proste i minimalistyczne jednak zyskują poprzez dekory. Mogą być to proste linie lub geometrie. Kolejnym ich atutem jest bogata pelta barw można na rynku kupić drzwi w dowolnym kolorze, inwestor nie jest już ograniczony do standardowego brązu tylko bieli, szarości w zasadzie, co tylko chce. Daje to duże możliwości w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnej. Nowoczesne drzwi poza kolorystyką zachwycają również dodatkami w postaci niestandardowych zamków czy klamek.

Wybór drzwi zewnętrznych

6 grudnia 2014

Kategoria: Porady;
Tagi: , ,

Wybór drzwi zewnętrznych Wybór drzwi jest trudnym zadaniem, ponieważ to one zazwyczaj są wizytówką naszego domu. Tak na prawdę nie wiadomo, na czym się skupić czy kierować się w wyborze wyglądem, funkcjonalnością czy ceną? A może wszystkim? Pierwszym krokiem musi być na pewno pobranie właściwego wymiaru drzwi. Drzwi muszą zmieścić się w otworach zaproponowanych przez architekta. Pamiętajmy też, że drzwi standardowe to niższa cena z koli każde odstępstwo od standardu kosztuje i to sporo. Kolejnym krokiem w wyborze drzwi jest sprawdzenie ich pod kątem bezpieczeństwa muszą być odpowiednio wytrzymałe oraz wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe. Tylko wówczas będziemy się czuli bezpiecznie we własnym domu. Nie zapominajmy też, że drzwi chronią nas wychładzaniem pomieszczenia oraz izolują od hałasu. Drzwi różnią się między sobą tymi współczynnikami. Watro wiedzieć, że drzwi dębowe, pomimo że ładne i solidne są mniej ciepłe niż te sosnowe. Poza tym im więcej dekoracji, przeszkleń tym drzwi więcej ciepła oddają na zewnątrz. Ostatnim elementem, na który zwracamy uwagę jest wygląd naszych drzwi tutaj kierujemy się własnym gustem i tym, aby drzwi pasowały do reszty elementów naszego domu. Jeśli chodzi o kolor palet barw jest wiele jednak, jeśli wybierzemy zbyt ciemną szybciej może wypaczyć się kolor pod wpływem nasłonecznienia.

Okna do pokoju dziecka

5 grudnia 2014

Kategoria: Okna, Porady;
Tagi: , ,

Okna do pokoju dziecka Okna są ważnym elementem naszego domu, na rynku dostępnych jest ich kilka wersji mogą być duże małe rożnego kształtu, w zasadzie możemy je łatwo dostawać do naszych potrzeb. W kuchni możemy pokusić się o montaż dużego okna w łazience zaś małego, ponieważ tutaj nie potrzeba dużo światła. Inaczej jest z pokojem dla dziecka maluch spędza tutaj dużo czasu początkowo tylko się bawi jednak z czasem pomieszczenie posłuży mu do nauki. Watro, aby otwór w pomieszczeniu był spory nie zaleca się na pewno okien dachowych, ponieważ są one niewystarczające do naświetlenia pokoju dziecka i pomieszczenie jest zbyt ciemne. Poza walorami wizualnymi oraz estetycznymi okno do pokoju dziecka musi być przede wszystkim bezpieczne. Małe dzieci mają wiele pomysłów na to, aby uatrakcyjnić sobie czas, często są one niebezpieczne, dlatego też warto, kiedy mamy małe dzieci kupić okna z zabezpieczeniami. Zasada działania jest tutaj banalna klamki do okien są wyciągane lub mogą być wyposażone w zamek, dzięki któremu rodzic decyduje, kiedy okno jest otwierane. Kontrola rodzicielska jest tutaj jak najbardziej wskazana, aby nie tylko dziecko czuło się bezpieczne. Okno takie, co ważne nie jest bardzo drogie jednak znacznie ułatwia nam opiekę nad dziećmi.

Drzwi podwieszane

2 listopada 2014

Kategoria: Porady;
Tagi: , ,

Drzwi podwieszane Rola drzwi z czasem uległa zmianie, obecnie nie tylko wydzielają strefy mieszkalne, ale przede wszystkim są piękną dekoracją pomieszczeń. Drzwi można zastosować w każdym pokoju, ale też dzięki nim można stworzyć całkiem nową przestrzeń. Jeśli mieszkamy na małej powierzchni użytkowej a chcemy wydzielić dodatkowy pokój lub osłonić regały znakomitym pomysłem będzie zamontowanie drzwi podwieszanych. Jest to przede wszystkim funkcjonalne, ale też i bardzo estetyczne rozwiązanie. Drzwi podwieszane posiadają wiele atutów wśród nich należy pamiętać o tym, że można je montować bez konieczności użycia podłogi jest tak, ponieważ drzwi montowane są pod samym sufitem. Kolejnym ważnym atutem jest wymienność wypełnień drzwi oznacza to w praktyce, że możemy dowolnie zmieniać wygląd naszych drzwi i dopasowywać je do aranżacji w naszym pomieszczeniu. Jeśli wygląd drzwi z czasem nam się już znudzi szybko możemy je odnowić i zmienić na całkiem inny dizajn. Drzwi podwieszane przypominają trochę swoim wyglądem przesuwane jednak w tym przypadku drzwi przytwierdzone są na wzmocnionym torze górnym, który znajduje się właśnie pod sufitem. Drzwi dają użytkownikowi bardzo wiele możliwości, jeśli często zmieniamy aranżacje i lubimy eksperymentować najlepszym rozwiązaniem dla nas okażą się drzwi podwieszane.