Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Okna plastykowe

24 grudnia 2014

Kategoria: Okna;
Tagi: , , ,

Okna plastykowe Rozwój techniki pozwala na poszukiwanie coraz to nowszych metod wytwarzania okien. Dzięki nim okna mogą być trwalsze oraz jeszcze bardziej estetyczne. Obecnie nie skupiamy się tylko na ich funkcjonalności, ale też i estetyce nie rzadko to okna są ozdobą domu tym bardziej, kiedy mają niestandardowe kształty, wielkości czy kolory. Dzięki oknom dom nabiera całkiem nowego wymiaru. Jeśli zależy nam na ciekawym wnętrzu i dobrze wyizolowanym od zimna i hałasu pomieszczeniu warto skłonić się w kierunku okien plastykowych. Są one na rynku swego rodzaju nowością jednak w pełni trafiają w gusta inwestorów, po pierwsze są trwałe i lekkie, dzięki dodatkowym szybom uzyskujemy wspaniałe wyciszenie domu oraz nie ucieka nam ciepło, co jest cenne szczególnie porą zimową, kiedy ogrzewamy nasz dom. Okna Konin plastykowe można zakupić już w kilku kolorach, czyli białym standardowym, brązie czy graficie, co ciekawe do wybrania jest też opcja kolorowej ościeżnicy z zewnątrz i białej od środka. Jest to duże ułatwienie, jeśli planujemy jasną kolorystykę w naszym domu. Jedynym mankamentem okien jest fakt, że pod wpływem nadmiaru słońca mogą zżółknąć, dotyczy to przede wszystkim okien plastykowych białych. Nadmiar ciepła może też prowadzić do ich odkształcania się.

Okna do pokoju dziecka

5 grudnia 2014

Kategoria: Okna, Porady;
Tagi: , ,

Okna do pokoju dziecka Okna są ważnym elementem naszego domu, na rynku dostępnych jest ich kilka wersji mogą być duże małe rożnego kształtu, w zasadzie możemy je łatwo dostawać do naszych potrzeb. W kuchni możemy pokusić się o montaż dużego okna w łazience zaś małego, ponieważ tutaj nie potrzeba dużo światła. Inaczej jest z pokojem dla dziecka maluch spędza tutaj dużo czasu początkowo tylko się bawi jednak z czasem pomieszczenie posłuży mu do nauki. Watro, aby otwór w pomieszczeniu był spory nie zaleca się na pewno okien dachowych, ponieważ są one niewystarczające do naświetlenia pokoju dziecka i pomieszczenie jest zbyt ciemne. Poza walorami wizualnymi oraz estetycznymi okno do pokoju dziecka musi być przede wszystkim bezpieczne. Małe dzieci mają wiele pomysłów na to, aby uatrakcyjnić sobie czas, często są one niebezpieczne, dlatego też warto, kiedy mamy małe dzieci kupić okna z zabezpieczeniami. Zasada działania jest tutaj banalna klamki do okien są wyciągane lub mogą być wyposażone w zamek, dzięki któremu rodzic decyduje, kiedy okno jest otwierane. Kontrola rodzicielska jest tutaj jak najbardziej wskazana, aby nie tylko dziecko czuło się bezpieczne. Okno takie, co ważne nie jest bardzo drogie jednak znacznie ułatwia nam opiekę nad dziećmi.

Okna drewniane

24 listopada 2014

Kategoria: Okna;
Tagi: , ,

Okna drewniane Okna drewniane to standardowe rozwiązanie, jeśli chodzi o wykańczanie domów. Dawniej tylko takie modle były dostępne na rynku jednak bardzo różniły się od tych dzisiejszych. Po pierwsze ościeżnice wykonane były z drewna a nie plastyku, różnic można było dopatrzeć się także w szybie. Dawne szyby to kruche szkło, które narażone było na szereg czynników zewnętrznych oraz urazy mechaniczne, te dzisiejsze to specjalny materiał, który nie tylko nie przepuszcza ciepła, ale też lepiej izoluje. Obecne okna bardzo trudno jest uszkodzić. Okna drewniane to pewien standard dziś na rynku można je kupić w każdym kolorze i bardzo ładnie się prezentują. Okna drewniane mają wiele zalet, czyli są trwale i bardzo energooszczędne szczelność, jaką zapewniają pozwala na zatrzymanie całego ciepła w mieszkaniu. Poza tym, co bardzo ważne okna te można naprawiać, jeśli ościeżnica zniszczy się okno takie nie demontujemy tylko naprawiamy zniszczoną cześć. Aby je odnowić wystarczy tylko trochę farby. W oknach tych nie można jednak pominąć tutaj też mankamentów, czyli są bardzo drogie i nadają się tylko do tradycyjnych otworów okiennych. Drewno jest materiałem, który ciągle pracuje, co za tym idzie z czasem może się wypaczyć lub wykruszyć.

Okna antywłamaniowe

11 listopada 2014

Kategoria: Okna;
Tagi: , ,

Okna antywłamaniowe Kiedy prace budowlane dobiegają końca musimy pomyśleć o oknach, dzięki nim odizolujemy pomieszczenia od dworu i zapewniamy w domu odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Dodatkowym atutem okien jest izolacja akustyczna, co w praktyce oznacza tłumienie hałasu z zewnątrz. Jeśli chodzi o sam wygląd okien mamy duże pole manewru na rynku istniej wiele rodzajów okien oraz ościeżnic, my jednak musimy skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności. Okna powinny też dawać nam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam na tym aspekcie powinniśmy wybierać okna z gatunku antywłamaniowych tylko te posiadają dodatkowe zabezpieczenia, które chronią nas przed potencjalnym działaniem włamywacza. Należy tutaj wspomnieć o specjalnej klamce, która podczas próby wyłamania czy wywiercenia jej zatrzaskuje się automatycznie. Wzmocnień możemy upatrywać również w rodzaju szyby jest ona mocniejsza od tych tradycyjnych modeli, dzięki czemu włamywacz nie może jej w żaden sposób uszkodzić czy wybić. Okna stanowią najczęściej wybierany obiekt dla włamywaczy uchylone czy zamknięte to już nie ma znaczenia. Jeśli natomiast zabezpieczymy się i zastosujemy specjalne okna antywłamaniowe może spać spokojnie bez obaw, że stracimy nasze dobra lub zostanie zakłócony nasz spokój.