Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Klamki do drzwi

25 grudnia 2014

Kategoria: Montaż, Porady;
Tagi: , ,

Klamki do drzwi Wybór dobrych drzwi do naszego domu nie jest prostym zagadnieniem. Na rynku jest bardzo dużo tego towaru a przesyt wprowadza tylko mentlik. Poza wyborem modelu naszych drzwi musimy też przyjrzeć się dodatkom, czyli głownie klamkom. Nie muszą być one standardowe można w tym przypadku skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań. Klamka jest tylko małym detalem jednak może zasadniczo zmienić wygląd naszych drzwi. Tak na prawdę klamki powinniśmy dobierać pod nasz wystrój, jeśli w pomieszczeniu panuje minimalizm warto postawić na prostą klamkę bez dodatków z kolei w pomieszczeniu, w którym jest przepych znakomicie spiszą się klamki zdobione bogato dekorowane. Wybierając klamkę musimy też mieć na uwadze wygląd naszych drzwi, aby do nich pasowały i tworzyły spójną całość w domu. Klamki mogą być przeróżne nie tylko pod względem kształtu koloru, ale nawet materiału, z którego zostały wykonane. Te standardowe najczęściej robione są na bazie chromu są one bardzo proste, ale i trwałe z kolei użycie innego materiału może spowodować mniejszą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne tak na pewno jest w przypadku klamek kryształowych wykonanych ze szkła. Cena klamki uzależniona jest od surowca potrzebnego do jej wykonania oraz zdobień, te najdroższe mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych

Montaż okien

10 grudnia 2014

Kategoria: Montaż;
Tagi: , ,

Montaż okien Kiedy prace związane z budowaniem domu dobiegają do końca należy przemyśleć, jakie okna chcemy mieć w naszym domu? W ofercie sklepowej znajdziemy okna drewniane lub plastykowe, które są zasadniczo tańszym materiałem. Kiedy już podejmiemy decyzje zostaje tylko zamówić produkt i zamontować okna w otworach ściennych. co ważne nie można wykonywać tej czynności na własną rękę jest tak, ponieważ w przypadku zgłoszenia reklamacji nie zostałaby ona uwzględniona. Sklepy prowadzą politykę w myśl, której tylko fachowa firma może właściwie zamontować okna dla nas to oczywiście dodatkowy wydatek. Montaż okien jest banalny, na początku oczyszczamy otwory okienne z zanieczyszczeń nierówności powierzchnia powinna być w miarę gładka. Następnym krokiem jest umieszczenie ościeżnicy w otworze za pomocą zaprawy lub pianki monterskiej. Całość dobrze jest osadzić na kolkach, które pozwolą na łatwiejszy montaż i pozostawienie fragmentu pod przyszły parapet. Co ważne przed montażem nie powinniśmy usuwać z okien naklejek oraz foli, ponieważ wówczas okna mogą się porysować w trakcie montażu lub zabrudzić. Dopiero, kiedy okna są mocno osadzone w otworach możemy zerwać zabezpieczenia. Montaż okien trwa zazwyczaj kilka godzin jednak zanim zaczniemy korzystać z okien powinno minąć kilkanaście godzin.

Montaż drzwi wewnętrznych

7 grudnia 2014

Kategoria: Montaż;
Tagi: , , ,

Montaż drzwi wewnętrznych Drzwi pełnią w każdym domu ważną funkcje zanim jednak będziemy mogli z nich korzystać musimy je właściwie zamontować. Czynność ta uzależniona jest od kilku ważnych czynników, mianowicie wielkości otworu, rodzaju drzwi oraz umiejętności. Jeśli jesteśmy w dziedzinie montażu laikami watro poprosić o pomoc osobę doświadczoną w tej materii. Pierwszym krokiem do zamontowania drzwi będzie ich właściwy pomiar, zazwyczaj drzwi są w standardowym wymiarze jednak zdarzają się też odstępstwa od reguły, następnie montujemy już ościeżnicę na tym etapie zawracamy uwagę na zachowanie konta prostego. Kiedy ościeżnica jest już na swoim miejscu mierzymy skrzydło drzwi, aby sprawdzić czy będą dobrze funkcjonowały. Kolejnym etapem jest już montaż zawiasów, muszą znajdować się równolegle do krawędzi naszych drzwi. Zawiasy są ważnym elementem, ponieważ decydują o tym jak nasze drzwi będą się zachowywały w użyciu. Ostatnim już etapem jest montaż klamki oraz zamków, jeśli takowe mamy. Na początku odmierzamy gdzie ma być otwór pod klamkę oraz zamek a następnie za pomocą wiertła wykrawamy dziurę i montujemy w niej elementy. Drzwi wewnętrzne montuje się łatwiej i szybciej niż zewnętrzne wynika to przede wszystkim z ich zastosowania.

Mocowanie zawiasu

5 grudnia 2014

Kategoria: Montaż;
Tagi: , , ,

Mocowanie zawiasu Każde drzwi muszą mieć element łączący skrzydło z ościeżnicą. Zwyczajowo nazywany jest zawiasem. Możemy podzielić je na kilka rodzajów, a mianowicie ze względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są drzwi, zaliczamy do nich drewniane, metalowe oraz z tworzyw sztucznych. W tym artykule drodzy czytelnicy zajmiemy się zawiasami do drzwi drewnianych. Są one najczęściej metalowe, dzięki czemu służą długi czas. Najważniejsze jest mocowanie, ponieważ w przypadku niedokładnego mocowania skrzydło może wypaść z ościeżnicy, co może okazać się wysoko niebezpieczne. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ramy drzwi. Musi być ona zrobiona w wytrzymałego drzewa, dzięki czemu mocowanie będzie wytrzymałe. W ramie drewnianej wykonujemy otwór minimalnie mniejszy od przekroju zawiasu. Następnie musimy nagwintować otwór, dzięki czemu włożenie zawiasu będzie łatwe, a jednocześnie uniemożliwi niekontrolowane wysunięcie. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnej pianki uszczelniającej, która dodatkowo polepszy połączenie metalu z drewnem. Zawiasy dzielą się na dwie części, omówioną część montuje się do skrzydła, a drugą przykręca się do ościeżnicy. Połączenie z ościeżnicą odbywa się za pomocą wkrętów metalowych.

Przygotowanie otworu okiennego

2 grudnia 2014

Kategoria: Montaż;
Tagi: , ,

Przygotowanie otworu okiennego Okna w każdym domu to bardzo istotny etap. Oczywiście do wyboru mamy obecnie dziesiątki wzorów, oraz klas szczelności. Każda z nich inaczej przedstawia się finansowo, jednak łączy je jedna bardzo ważna cecha, a mianowicie odpowiednie przygotowanie otworu okiennego, w którym docelowo będzie zamocowane okno. Oczywiście jest to proces, który odbywa się podczas murowania budynku, a więc jak sami pewnie zauważyliście sporo czasu przed zakupem okna. Przygotowany projekt budynku zawsze zawiera informacje dla murarza, jakie otwory powinny być przygotowane, jednak, jako przykładni inwestorzy powinniśmy szczegółowo przeanalizować dany plan czy aby na pewno wszystkie okna są ulokowane zgodnie z naszym gustem. Każda zmiana w oknie, czyli dołożenie rolet, lub powiększenie ramy spowoduje zmianę w wymaganym otworze okiennym. Tak, więc pierwsze powinniśmy wybrać swoje wymarzone okna, a następnie przekazać wszelkie informacje do murarza, który będzie mógł wprowadzić je w życie. Bardzo dobrym pomysłem jest również zasięgnięcie informacji u producenta okien, jakie posiadają dokładne wymiary. Takie informacje znacznie ułatwią pracę montażystom. Dokładnie przygotowany otwór okienny znacznie przyspieszy montaż, a przecież w sposób bezpośredni przełoży to się na szybkość wykończenia całego obiektu.

nastpne »