Fese Drzwi i Okna

Budownictwo i wykończenia

Drzwi ekstrawaganckie

22 grudnia 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , , ,

Drzwi ekstrawaganckie Budowa domu jest sporą inwestycją i każdy pragnie, aby jego mieszkanie było unikalne. W tym celu sięgamy po katalogi rozwiązania z internetu. Wówczas jednak zachodzi ryzyko, że spotkamy się z podobnymi pomysłami u naszych znajomych, aby tego uniknąć dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwi ekstrawaganckich. Pasują one przede wszystkim do wnętrz odważnych i nie standardowych. Zasada projektowania takich drzwi jest bardzo prosta, do przygotowania ich można posłużyć się wszystkim, czyli materiałem tkaniną laminatem czy ciekawą fakturą. Drzwi tego typu są niekonwencjonalne poza funkcją użyteczną przede wszystkim dekorują wnętrza. Nigdy wcześniej drzwi nie mogły w tak znacznym stopniu pełnić funkcje estetyczna jak w tym przypadku. Drzwi ekstrawaganckie niejako przełamują proste pomieszczenia. Na drzwiach takich widoczny jest przepych oraz różnorodność bogactw formy jest tak duże, że drzwi od razu rzucają się w oczy. Dodatkową zaletą tego typu drzwi jest przylgowość z jednej strony są na równej płaszczyźnie ze ścianą są schowane w ościeżnicę a z drugiej strony eksponują bogate wzornictwo. Poza ciekawą fakturą drzwi takie możemy zakupić w różnej kolorystyce jest ona na tyle bogata, że śmiało dopasujemy je do naszych aranżacji.

Drzwi do łazienki

18 grudnia 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi do łazienki Nowe budownictwo skupia się przede wszystkim na dużych przestrzeniach pozbawionych drzwi, są jednak w domu miejsca gdzie po prostu jest wymagane, aby się znajdowały należy do nich łazienka. Wykonujemy tutaj czynności typowo higieniczne, więc watro dobrze przemyśleć jak nasze drzwi mają wyglądać, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Drzwi do łazienki muszą spełniać wiele wymogów według naszego prawa budowlanego muszą one przede wszystkim otwierać się na zewnątrz jest tak, ponieważ w jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej łatwiej jest się dostać do pomieszczenia. Kolejnym ważnym aspektem jest szczelność drzwi, jeśli chodzi o drzwi łazienkowe nie mogą być zbyt szczelne, ponieważ łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje duża wilgoć szczelne drzwi uniemożliwiłyby cyrkulacje powietrza. Nie możemy zapomnieć też, że drwi powinny dawać nam poczucie bezpieczeństwa oraz intymności, dlatego też kupując je zwracajmy uwagę na zamek powinien mieć opcje zamykania od wewnątrz abyśmy sami mogli dokładnie zamknąć nasze drzwi. Ostatnim już aspektem, którym kierujemy się przy kupnie drzwi jest ich wygląd, w łazienkowych drzwiach możliwe są wszelkie dekoracje czy przeszklenia, ponieważ nie wpływa to na ich funkcjonalność.

Drzwi do garażu

7 grudnia 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi do garażu Drzwi mogą pełnić wiele funkcji w domu, mogą tłumić hałas, izolować pomieszczenia czy nawet doświetlać, jeśli są ze szkła. Odrębnym typem drzwi w domu są drzwi garażowe, ich zadaniem jest dawanie nam możliwości wyjazdu oraz wyjazdu do garażu. Wybór bramy jest bardzo ważnym aspektem, ponieważ to ona zabezpiecza samochód przed czynnikami zewnętrznymi oraz chroni auto przed ewentualną kradzieżą. Tak na prawdę drzwi garażowych jest bardzo wiele, watro dobrze się im przyjrzeć, aby wybrać najlepszą dla ans opcje. Standardowym rozwiązaniem są drzwi tradycyjne, segmentowe rzadziej rolowane czy uchylne. O wyborze drzwi decyduje nie tylko ich efektowny wygląd, ale też wielkość garażu i nasze możliwości finansowe. Drzwi garażowe są ważnym elementem naszego garażu, jeśli zależy nam na funkcjonalności możemy pokusić się o pewne dodatki, czyli włącznik czasowy to prawdziwa wygoda ustawiamy włącznik i on gwarantuje ze po pewnym ustalonym czasie, brama zamknie się sama, kolejnym gadżetem jest system antywłamaniowy czy awaryjny zasilacz, który pozwoli pracować naszej bramie nawet podczas przerwanego dostępu prądu do urządzenia. Wybór odpowiednich drzwi jest trudny watro to dobrze przemyśleć, aby jak najłatwiej i bezpiecznie korzystać z garażu

Drzwi na fotokomórkę

7 grudnia 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi na fotokomórkę Rozwój nauki oraz techniki pozwolił na to, aby drzwi wykonywać z dowolnego materiału. Mogą być drewniane, szklane czy plastykowe wszytko zależy już od nas i zasobności portfela. Drzwi, co jest ogromną zaletą mogą nawet otwierać się same, jest to prawdziwa wygoda. Najczęściej drzwi takie spotykamy w dużych sklepach czy marketach. Drzwi takie działają na fotokomórkę, czyli urządzenie elektroniczne, które wbudowane jest w podłogę, kiedy klient dostanie się do odpowiedniego punktu sprzęt aktywuje się i po wykryciu ruchu po prostu otwierają się drzwi. W marketach jest to prawdziwa wygoda, ponieważ nie musimy martwić się o zamykanie czy otwieranie, drzwi robią tą czynność za nas. Drzwi takie najczęściej wykonane są z plastyku lub szkła i służą nam bardzo długo. Posiadają wiele walorów, czyli są wygodne nie wymagają wkładu naszej siły a przy tym łatwo utrzymać je w czystości. Nie możemy jednak pominąć pewnych mankamentów, czyli tego, że drzwi działają przy wsparciu elektryczności, jeśli na przykład zostanie przerwane połączenie z prądem drzwi takie nie działają. Drzwi na fotokomórkę są sporym wydatkiem jednak szybko się zwracają. Działają automatycznie, więc nie musimy ich kontrolować, co istotne nie wychładza się nam pomieszczenie, ponieważ dopóki nie wykryją ruchu nie otworzą się.

Drzwi na taras lub balkon

2 grudnia 2014

Kategoria: Drzwi;
Tagi: , ,

Drzwi na taras lub balkon Bez względu na to gdzie mieszamy czy jest to dom jednorodzinny czy balkon możemy się cieszyć naturą za sprawa naszych balkonów lub tarasów. Są to wyjątkowe miejsca gdzie lubimy wypoczywać i spędzać czas wolny. Oprócz funkcji wypoczynkowej balkony i tarasy pełnią funkcje użyteczną, czyli po pierwsze doświetlają nasze pomieszczenia dużym oknem lub drzwiami i możemy na nich trzymać zbędne przedmioty rośliny a zimowa porą nawet suszyć ubrania. Decydując się na balkon czy taras watro jest przemyśleć, jakiego rodzaju drzwi zastosujemy do tego miejsca. Muszą one spełniać kilak zasadniczych kryteriów, czyli po pierwsze zwracamy uwagę na materiał, z którego są wykonane mamy w tym zakresie do wyboru tradycyjne drewno, plastyk czy aluminium. Kolejnym aspektem bardzo ważnym jest ustalenie jak będą działały nasze drzwi, czyli czy będą przesuwane uchylne dwuskrzydłowe musimy wybrać opcję jak najbardziej wygodną dla nas. Nie możemy pominąć tutaj części technicznej, czyli drzwi muszą być bardzo szczelne duży otwór mógłby powodować wychładzanie się pomieszczenia. Cenna jest też izolacja akustyczna, dobre drzwi to takie, które doskonale tłumią hałas pochodzący z zewnątrz. Taras czy też balkon są bardzo użytkowymi miejscami zanim jednak będziemy się z nich cieszyć, musimy dopieścić każdy szczegół w tym drzwi.

nastpne »